Новини для українців всього свту

Friday, Apr. 16, 2021

Канада допоможе Франції розшифрувати «чорні скриньки» літака МАУ

Автор:

|

Липень 03, 2020

|

Рубрика:

Канада допоможе Франції розшифрувати «чорні скриньки» літака МАУ
Залишки збитого літака МАУ

Іран нарешті погодився віддати Франції на експертний аналіз даних бортові самописці літака «Міжнародних авіаліній України» (МАУ), збитого 8 січня ц. р. після вильоту з тегеранського летовища ім. Імама Хомейні. На його облавку перебували 176 осіб, усі вони загинули. Серед них було 11 громадян України — двоє пасажирів та дев’ятеро членів екіпажу. Пасажирами авіалайнера також були громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії. За попередніми обіцянками іранської сторони, «чорні скриньки» мають прибути до Франції 20 липня.
Це рішення привітав Франсуа-Філіп Шампань, міністр закордонних справ Канади. Він наголосив, що Канада й надалі стежитиме за тим, аби Іран не уник відповідальності за збитий цивільний літак. «Ми й надалі притягуватимемо Іран до відповідальності та вимагатимемо підзвітності, прозорості, правосуддя та компенсацій жертвам цієї трагедії, у т. ч. ретельного, авторитетного й прозорого розслідування», — пообіцяв глава канадського зовнішньополітичного відомства.
Відтак канадських експертів запросили до Франції взяти участь у розшифруванні «чорних скриньок» літака МАУ, збитого в Ірані. «Ми надішлемо команду слідчих, котрі спеціалізуються на розшифруванні й аналізі бортові самописців літаків», — повідомили в Управлінні з безпеки транспорту Канади і додали, що застосують усі необхідні протоколи охорони здоров’я, щоб переконатись у безпечній подорожі цих слідчих.
Узяти участь у розшифруванні «чорних скриньок» літака авіакомпанії МАУ Франція запросила й українських експертів. Про це повідомив Євген Єнін, заступник міністра закордонних справ України. Він зазначив, що, що завдання України у цій справі — забезпечити максимальний рівень міжнародного визнання фактів незаконного втручання у рейс PS752.
Нагадаємо, що спершу іранська сторона стверджувала, що катастрофа сталася через технічну проблему літака, проте 11 січня Іран визнав, що авіалайнер помилково збили бійці «Корпусу вартових Ісламської революції».
Міжнародна група з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ наполягала на передачі бортових самописців до Франції, яка має необхідні технічні можливості для розшифрування.
Офіційний представник Ірану в Міжнародній організації цивільної авіації ще у березні ц. р. начебто погодився передати «чорні скриньки» Франції або Україні для аналізу, проте цього так і зробили. 21 червня Володимир Зеленський заявив, що Україна буде змушена подати позови до міжнародних судів проти Ірану, якщо влада цієї країни не виконає своїх зобов’язань щодо збитого над Тегераном літака МАУ. Тож 26 червня представники Ірану знову погодилися передати бортові самописці Франції, однак цього разу зобов’язалися зробити це конкретної дати.
Як повідомляв «Міст», Іран уже надіслав бортові самописці літака МАУ до Франції

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply