Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Ізраїль жорстко відреагував на новий закон РП про реституцію

Автор:

|

Серпень 17, 2021

|

Рубрика:

Ізраїль жорстко відреагував на новий закон РП про реституцію
Анджей Дуда

Анджей Дуда, президент Республіки Польща (РП), підписав закон, раніше ухвалений польським парламентом, який обмежує процес реституції майна постраждалим від Голокосту та членам їхніх сімей. Ідеться про майно, викрадене нацистами під час Другої світової війни, а потім захоплене комуністичним режимом Польської Народної Республіки.
Відтак, ізраїльський уряд викликав для консультацій повірену у справах у Варшаві. Про це повідомив Яір Лапід, міністр закордонних справ Ізраїлю. «Польща затвердила, вже не вперше, антисемітський і аморальний закон. Я доручив нашій повіреній у справах у Варшаві негайно повернутися до Ізраїлю для безстрокових консультацій», — зазначив він і додав, що новий посол Ізраїлю в РП, котрий мав незабаром відбути до Варшави, на цьому етапі туди не поїде, йому порекомендували продовжити відпустку.
«Необхідно пояснити полякам, що означає Голокост для громадян Ізраїлю, і наскільки ми не потерпимо презирства до пам’яті жертв і пам’яті Голокосту. На цьому не зупинимося. Ми ведемо координаційні перемовини з американцями про те, як реагувати надалі», — заявив міністр і додав, що через ухвалення нового закону РП перетворилася в «антидемократичну, неліберальну країну, яка не шанує найбільшу траґедію в історії людства».
Як повідомляв «Міст», США повернуть Україні артефакти, вивезені під час Голокосту.

About Author

Meest-Online