Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Із кордону з Естонією викрали тисячу українців

Автор:

|

Жовтень 29, 2022

|

Рубрика:

Із кордону з Естонією викрали тисячу українців
Лаурі Ляенеметс

Близько тисячі українських біженців «зникли» біля російсько-естонського кордону. Про це повідомив Лаурі Ляенеметс, міністр внутрішніх справ Естонії. Естонські прикордонники стежать, чи не намагаються в Російській Федерації (РФ) переправити людей до прикордонної зеленої смуги і підштовхувати до незаконного перетину кордону. «Раніше на кордоні чекали трохи більше тисячі людей, тепер їх там уже немає. Людей посадили на вантажівки та вивезли. Ми не знаємо, куди. Департамент поліції та прикордонної охорони наразі працює над опрацюванням цієї інформації», — сказав урядовець.
Він також запевнив, що якщо РФ масово перекидатиме людей на незаконний перетин кордону, то Естонія не зможе виходити з того, що всі ці люди є українськими біженцями. «Звісно, в цей натовп буде поміщено і всіх інших, зокрема, громадян Російської Федерації, всіляких аґентів та інших людей, — вважає міністр. — Тож Естонія також встановила зв’язок із українським посольством, щоб перевіряти біографії людей, які прибувають, з’ясовувати, чи вони є тими, за кого себе видають».
«Рішення російської влади вивезти українських біженців, які чекали на перетин кордону з південно-східною Естонією, не може бути випадковим і свідчить про підготовку до провокації», — заявив, своєю чергою, Урмас Рейнсалу, міністр закордонних справ Естонії. За його словами, черги на кордоні й їхнє несподіване зникнення — не випадкове. Можливо, йдеться про «системну діяльність», яка в певній формі може бути провокаційною проти кордонів Європейського Союзу (ЄС). Міністр певен, що РФ навмисне загальмовувала перетин кордону українцями, створивши величезні черги. «З огляду на те, що на цей прикордонний пункт прибули люди, які бажали потрапити до Естонії, їхнє зникнення звідти мало бути насильницьким. У нас немає інформації щодо того, яка сила була застосована, але очевидно, що в контексті війни, що ведеться в Україні, Росія вибирала, кому дозволено перетинати кордон, — додав він. — Ми засуджуємо РФ за те, що вона не пропускає біженців із України через кордон і використовує їх у гібридних діях».
Як повідомляв «Міст», німецькі міста не можуть упоратися з біженцями.

Ольга Дем’янчук, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online