Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Іран звинуватили у переслідуванні родичів жертв збитого літака

Автор:

|

Травень 29, 2021

|

Рубрика:

Іран звинуватили у переслідуванні родичів жертв збитого літака
Залишки збитого літака МАУ

Іранська влада організувала кампанію з переслідування та зловживань щодо сімей людей, котрі загинули під час збиття рейсу 752 «Міжнародних авіаліній України» (МАУ) в січні 2020 року. Про це повідомляє правозахисна організація Human Rights Watch. «Від жовтня 2020-го по січень 2021 року Human Rights Watch спілкувалася з 31 членом сімей жертв і людьми, котрі безпосередньо знають про поведінку органів влади зі сім’ями загиблих. Вони повідомили, що органи безпеки Ірану самовільно затримували, викликали, жорстко допитували, катували та жорстоко поводилися з членами сімей жертв», — йдеться в повідомленні.
За даними організації, органи влади Ірану не змогли повернути майно жертв їхнім родичам і втручались у поховання та меморіальні збори. «Корпус вартових Ісламської революції вбив 176 людей без найменшої відповідальності, і зараз жорстокі служби безпеки Ірану знущаються над членами родин жертв, аби придушити будь-яку надію на справедливість», — заявив Майкл Пейдж, заступник директора з питань Близького Сходу в Human Rights Watch.
Правозахисники розповіли, що щонайменше 16 людей заявили, що органи безпеки Ірану наказували їм не брати участі в інтерв’ю з іноземними засобами масової інформації. У деяких випадках силовики допитували або затримували членів сім’ї на кілька годин. «Принаймні, в одному випадку влада катувала особу, котра перебуває під вартою. В іншому випадку силовики в цивільному попросили зустрітися з членом сім’ї загиблих, котрий висловився проти поведінки влади, в громадському місці та погрожували цій особі переслідуванням. Принаймні, у трьох випадках влада погрожувала родичам жертв «наслідками», якщо вони не видалять публікації в соціальних мережах, які критикують відсутність відповідальності влади», — заявили в організації.
За даними Human Rights Watch, деякі з опитаних людей скаржилися, що влада повернула жертвам важливі документи, але не повернула жодних цінностей, таких, як ювелірні вироби й електронні пристрої.
Як повідомляв «Міст», Україна отримала звіт Ірану про збитий літак МАУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply