Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Іран виробляє уран, який використовують для атомної бомби

Автор:

|

Лютий 16, 2021

|

Рубрика:

Іран виробляє уран, який використовують для атомної бомби
Хасан Рухані, президент Ірану, ознайомлюється з установкою зі збагачення урану

Рафаель Ґросс, керівник МАГАТЕ, заявив, що Іран почав виробництво металевого урану. На зустрічі з представниками країн-учасниць МАГАТЕ він повідомив, що інспектори аґенції підтвердили факт виробництва невеликої кількості (3,6 г) металевого урану на об’єкті в місті Ісфахан.
Про бажання проводити дослідження, пов’язані з виробництвом такого урану, Тегеран оголосив ще в січні ц. р. Тоді запевняли, що мета досліджень — розробка поліпшеного виду палива. Гаріб Абаді Казем, постійний представник Ірану в МАГАТЕ, заявляв, що нове паливо розробляють для тегеранського дослідницького реактора.
Однак міністерства закордонних справ Німеччини, Франції та Великої Британії у відповідь заявили, що «глибоко стурбовані» таким рішенням. Восени 2020-го МАГАТЕ повідомляло, що Іран продовжує прискорювати накопичення ядерного палива, в десятки разів перевищуючи ліміти, встановлені Всеосяжним спільним планом дій від 2015 року. Іран також збагачує уран до рівня в 4,5 %, хоча домовленості допускають рівень лише в 3,67%.
Як повідомляв «Міст», Іран почав збагачувати уран до 20 %.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply