Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Іран відповідальний за трощу літака МАУ

Автор:

|

Липень 02, 2021

|

Рубрика:

Іран відповідальний за трощу літака МАУ
Залишки збитого літака МАУ

Канадський уряд опублікував звіт, який підтверджує, що іранська цивільна і військова влада повністю відповідальна за аварію літака Boeing авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) у небі над Тегераном у січні 2020 року. Документ «Катастрофа рейсу PS752: аналіз фактів» підготувала спеціальна група експертів і криміналістів, створена у жовтні минулого року, які мали проаналізувати всю доступну їм інформацію про катастрофу.
«У доповіді підкреслюється безвідповідальність, некомпетентність і безглузде нехтування людським життям із боку іранської влади. У ньому також робиться висновок про те, що офіційна оцінка подій Іраном лицемірна, вводить в оману, поверхнева і навмисно ігнорує ключові фактори», — заявили Джастін Трюдо і ряд членів уряду. Згідно з доповіддю, Тегеран відстежував кілька цілей, але не міг відрізнити цивільні літаки від безпосередньої загрози. Крім цього, після катастрофи іранська влада навмисно частково зачистила місце траґедії бульдозерами.
У Міністерстві закордонних справ України схвалили звіт канадських експертів і наголосили, що Іран відповідальний за смерть 176 невинних людей, які перебували на облаву збитого українського літака. «Цей звіт підтверджує позицію України про наявність системних прорахунків в організації системи безпеки цивільної авіації в Ірані. Саме тому спроба звести причину траґедії до «хибних» дій оператора ракетного підрозділу не витримує ніякої критики!» — зазначили в українському зовнішньополітичному відомстві.
Як повідомляв «Міст», Україна отримала звіт Ірану про збитий літак МАУ.

Олена Буркало, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply