Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Іран почав збагачувати уран до 20 %

Автор:

|

Січень 08, 2021

|

Рубрика:

Іран почав збагачувати уран до 20 %
Хасан Рухані, президент Ірану, ознайомлюється з установкою зі збагачення урану

На ядерному об’єкті в Фордо в Ірані почався процес збагачення урану на рівні 20 %. Про це поінформував Алі Рабії, офіційний представник уряду країни. «Президент Ірану розпорядився почати збагачення на рівні 20 %. Після низки попередніх заходів почався процес подачі газу UF6 (гексафториду урану). Перший продукт вже отримали», — заявив він.
Минулого місяця в Ірані ратифікували ініційований парламентом закон про стратегічні заходи щодо скасування санкцій, який передбачає виробництво урану з рівнем збагачення 20% (більш збагачений уран вважається бойовим).
Також закон передбачає залучення впродовж трьох місяців центрифуг нових поколінь: 1 тис. центрифуг IR-2M і щонайменше 174 центрифуги IR-6. Кількість останніх зобов’язують довести до 1 тис. за рік. Водночас ядерна угода передбачає лише використання центрифуг першого покоління IR-1 і збагачення урану на рівні 3,67 %.
Закон зобов’язує уряд відмовитися від додаткового протоколу з МАГАТЕ щодо розширених перевірок ядерної діяльності, якщо впродовж двох місяців з моменту набуття «чинності» закону сторони угоди не виконають угоду. Депутати наполягають на нормалізації банківських операцій і експорту нафти до Європи, чому заважають санкції США.
Як повідомляв «Міст», Україна отримала звіт Ірану про збитий рейс МАУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply