Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Іран почав виробництво збагаченого урану

Автор:

|

Грудень 03, 2021

|

Рубрика:

Іран почав виробництво збагаченого урану

Іран розпочав виробництво збагаченого урану на заводі Фордов попри перемовини зі Заходом про відновлення «ядерної угоди». Ця заява Міжнародної аґенції з атомної енергетики (IAEA) прозвучала на третій день непрямих перемовин Ірану зі США про відновлення ядерної угоди. В IAEA зазначили, що Іран використовує у Фордові оновлені блоки IR-6, ефективніші для збагачення урану.
Офіційний Іран ці звинувачення відкинув. Там заявили, що завод, про який ідеться у звіті, працює у штатному режимі та не використовує жодних оновлень. Також іранська влада заявила, що ядерну програму використовують лише для мирних цілей.
Водночас Рафаель Ґроссі, генеральний директор аґенції, зазначив, що робота заводу Фордов викликає велике занепокоєння, тому необхідно провести детальну інспекцію ядерного об’єкту, щоб дізнатися, на якій стадії зараз перебуває ядерна програма країни.
Іран та західні країни зараз проводять перемовини у Відні, щоб відновити «ядерну угоду» 2015 року, яку скасував Дональд Трамп і наклав на Іран жорсткі санкції. Наразі вони не призвели до жодного прогресу.
А тим часом в Ізраїлі заявили, що Іран продовжує розвивати ядерну програму для виготовлення ядерної зброї. «Моссад» поділився зі США й європейськими партнерами даними розвідки, згідно з якими Іран вже має можливість отримувати збагачений уран такої якості, яка потрібна для виготовлення ядерної зброї.
Як повідомляв «Міст», Іран виробляє уран, який використовують для атомної бомби.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply