Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Інтерпол визнав, що Лавренчука переслідують за політичними мотивами

Автор:

|

Січень 30, 2022

|

Рубрика:

Інтерпол визнав, що Лавренчука переслідують за політичними мотивами
Євген Лавренчук

Український режисер Євген Лавренчук, якого заарештували в Італії за запитом Росії, попри рішення суду та видалення його з бази розшуку Інтерполу, досі перебуває у в’язниці в Неаполі. За ґратами він уже більше місяця. «Викликає занепокоєння той факт, що Міністерство юстиції Італійської Республіки та прокуратура м. Неаполь, знаючи про видалення Інтерполом Євгена Лавренчука зі списків як такого, кого шукає РФ, і яка вимагає його екстрадиції, офіційно не відреагували на цей факт і не вжили заходів щодо звільнення Євгена Лавренчука з в’язниці, де його безпідставно утримували 35 днів і не дали йому безперешкодно виїхати до України», — повідомила Людмила Денисова, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини.
Вона наголошує, що Інтерпол визнав, що Москва переслідує Лавренчука за політичними мотивами. «На моє прохання Національна поліція України звернулася до Міжнародної організації кримінальної поліції — Інтерполу — щодо з’ясування правомірності використання РФ інформаційної системи Інтерпол, зокрема, шляхом зловживання інструментами та можливостями Інтерполу в переслідуванні Євгена Лавренчука, якого затримали в Італійській Республіці та помістили до в’язниці м. Неаполь «Поджореале».
27 січня суд Неаполя відмовив у клопотанні адвокатів, аби Лавренчуку скасували домашній арешт та дозволили виїхати до України. «Неапольський міський суд у задоволенні вимог відмовив, пояснивши, що процес перевірки арґументів РФ, яка надіслала матеріали щодо екстрадиції, вже розпочався в суді. Отже, на цій стадії неможливо припинити розгляд, оскільки має бути ухвала суду. Суд надав термін — 30 днів, за який прокуратура м. Неаполь має вивчити матеріали, які надійшли з РФ, та поінформувати про своє бачення цього питання: чи існують підстави для видачі Євгена Лавренчука РФ. Після цього суд ухвалить відповідне рішення», — пояснила п. Денисова.
Як повідомляв «Міст», Лавренчука перевели під домашній арешт.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply