Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Інструктори Ваґнера залякують мешканців ЦАР

Автор:

|

Жовтень 30, 2021

|

Рубрика:

Інструктори Ваґнера залякують мешканців ЦАР
Найманці російської ПВК «Ваґнер»

Російські інструктори приватної військової компанії (ПВК) «Ваґнер» причетні до насильницького переслідування та залякування мирних жителів Центральноафриканської Республіки (ЦАР), а також журналістів, службовців гуманітарних організацій і представників меншин у цій державі. З такою заявою виступило Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй (ООН) із прав людини.
Інструктори ПВК тісно співпрацюють із місцевою поліцією та військовослужбовцями ЦАР і, серед іншого, беруть участь у затриманнях. Їхні жертви часто позбавлені правосуддя та не наважуються подавати офіційні скарги, що сприяє атмосфері безкарності.
Багато російських бійців причетні до системних і грубих порушень прав людини ц ЦАР, у т. ч. свавільних затримань, тортур і страт без суду. До ООН не раз надходили повідомлення про причетність «ваґнерівців» до сексуального насильства як над жінками, так і чоловіками у багатьох реґіонах країни. Точна кількість тих, хто постраждав, невідома, позаяк люди бояться звертатися до суду, побоюючись помсти. ООН закликала уряд ЦАР припинити будь-які відносини з приватним військовим персоналом, особливо з групою Ваґнера, та виконувати міжнародні зобов’язання щодо притягнення порушників прав людини до відповідальності.
Як повідомляв «Міст», ООН знайшла докази військових злочинів росіян у ЦАР.

About Author

Meest-Online