Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Хунта Малі не співпрацюватиме з Францією

Автор:

|

Травень 04, 2022

|

Рубрика:

Хунта Малі не співпрацюватиме з Францією
Путчисти Малі

Військова хунта в Малі оголосила про розірвання військової угоди з Францією. «Теперішня влада вже тривалий час спостерігає значне погіршення військової співпраці з Францією, — заявив офіційний представник хунти, виступаючи на національному телебаченні. Зокрема, він послався на порушення повітряного простору Малі французькими літаками, оголошене у лютому ц. р. виведення французьких військ із країни, а також рішення Парижа припинити всі спільні операції з малійською армією, ухвалене торік у червні.
У минулі кілька тижнів хунта багато разів погрожувала припинити військову співпрацю з Францією. Йдеться про угоду, що визначає правові рамки для французької військової місії «Бархан» та європейської «Такуба» в Малі, а також укладений 2014-го з Францією договір про співпрацю в оборонній сфері.
Стосунки між Францією та Малі стали різко погіршуватися після захоплення влади у країні військовою хунтою. Напруженість посилилася у зв’язку зі співпрацею малійських військових із російською приватною військовою компанією (ПВК) «Ваґнер», хоча малійська військова хунта заперечує присутність у країні найманців ПВК. Наприкінці грудня 2021-го її представники заявили, що в Малі перебувають лише «російські інструктори», запрошені в країну для вишколу малійської армії та посилення військового потенціалу національної оборони.
Однак 20 квітня ц. р. в Малі загинув російський «військовий радник», який був бійцем російської ПВК. А 25 квітня джихадистська «Група підтримки ісламу та мусульман», заявила про захоплення в полон бійця ПВК у районі Сегу.
Як повідомляв «Міст», ісламісти в Малі схопили найманця Ваґнера.

About Author

Meest-Online