Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Хуан-Карлос покидає Іспанію

Автор:

|

Серпень 04, 2020

|

Рубрика:

Хуан-Карлос покидає Іспанію
Король Хуан-Карлос

Колишній король Іспанії Хуан-Карлос, оголосив, що виїжджає з країни. «Повідомляю про своє обдумане рішення переїхати з Іспанії на цей період», — йдеться в листі колишнього монарха на ім’я його сина, теперішнього короля Іспанії Феліпе VI. Вочевидь, йдеться про період розслідування справи про корупцію та хабарництво.
8 червня Верховний суд Іспанії заявив про проведення розслідування для з’ясування ролі Хуана-Карлоса у корупційній справі, пов’язаній із будівництвом високошвидкісної залізниці у Саудівській Аравії. Органи юстиції розслідують цю справу з вересня 2018 року. У зв’язку з імунітетом, який мав колишній король до свого зречення престолу 2014-го, розслідування щодо нього може здійснювати лише Верховний суд. Він має право розслідувати лише ті події, які відбулися після зречення Хуаном-Карлосом престолу.
Розслідування справи розпочалося після того, як стало відомо, що Корінна цу Зайн-Вітґенштейн, колишня подруга Хуана-Карлоса, розповіла що король отримав комісійні зі залізниці між Меккою та Мединою, збудованою іспанськими компаніями. У березні ц. р. швейцарське видання Tribune de Geneve повідомило, що Хуан-Карлос нібито міг отримати від Саудівської Аравії хабарів на 100 млн USD, які були зараховані на швейцарський рахунок, відкритий на ім’я його фонду.
Як повідомляв «Міст», раніше Хуана-Карлоса визнали персоною нон-ґрата в іспанській Каталонії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply