Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Хлопчик із обкладинки альбому Nirvana подав до суду

Автор:

|

Серпень 31, 2021

|

Рубрика:

Хлопчик із обкладинки альбому Nirvana подав до суду
Спенсер Елден та обкладинка альбому Nevermind

Спенсер Елден, чию світлину в чотиримісячному віці використали на обкладинці альбому Nevermind гурту Nirvana, подав до суду на колишніх учасників групи через «розповсюдження дитячої порнографії».
На обкладинці Nevermind зображене оголене немовля у басейні, яке тягнеться до доларової банкноти. На зйомки обкладинки фотограф Кірк Веддлі запросив своїх знайомих, подружжя Елден, та їхнього чотиримісячного сина Спенсера. За участь у зйомках вони отримали 200 USD.
За словами Курта Кобейна, лідера гурту, ця ідея виникла, коли він дивився документальний фільм про пологи під водою. Банкнота, за якою нібито пливе немовля, була вмонтована в зображення пізніше. Послання групи було суто сатиричне — висміювання капіталістичної жадоби наживи.
Тепер 30-річний Елден переконує, що його батьки нібито не давали згоди на комерційне використання цього фото. Відповідачами у позові є басист гурту Кріст Новоселич, барабанщики Дейв Ґроул і Чед Ченнінґ, автор обкладинки Кірк Веддлі, дизайнер Роберт Фішер, а також звукозаписувальні компанії Universal, Geffen, Warner і MCA.
Позивач вимагає з кожного з відповідачів виплатити йому по 150 тис. USD компенсації за поширення приватних матеріалів «відверто сексуального характеру». При цьому сам чоловік раніше вже у дорослому віці відтворював світлину та навіть зробив татуювання з назвою альбому.
Альбом Nevermind вийшов у вересні 1991-го, ставши одним з найбільш продаваних музичних альбомів в історії. Платівка здобула десять платинових сертифікатів від RIAA. У січні 1992 року альбом посів перше місце в чарті журналу Billboard, випередивши Майкла Джексона з диском Dangerous. Nevermind розійшовся накладом більше 30 млн копій по всьому світу, американська асоціація звукозаписних компаній сертифікувала його як «діамантовий». Згодом видання Rolling Stone, NME і Time визнали його одним із найкращих альбомів усіх часів.
Як повідомляв «Міст», оприлюднили два раніше невідомі записи гурту Nirvana.

About Author

Meest-Online