Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Глави міжнародних комітетів парламентів виступили проти ПП2

Автор:

|

Серпень 04, 2021

|

Рубрика:

Глави міжнародних комітетів парламентів виступили проти ПП2
Роберт Менендес

Роберт Менендес, голова Комітету з міжнародних відносин Сенату США, і десятеро представників країн Європейського Союзу (ЄС) підписали спільну заяву, в якій висловилися проти домовленості США та Німеччини про відновлення робіт щодо «Північного потоку-2» (ПП2). Крім нього, заяву підписали голови комітетів парламентів Естонії, Ірландії, Латвії, Литви, України, Великої Британії, а також голови комітетів обох палат парламентів Чехії та Польщі. Політики вважають ПП2 геополітичним проєктом, спрямованим на розширення впливу Росії на Європу шляхом панування на енергетичному ринку.
На їхню думку, завершення будівництва газогону посилить вплив російського газу в європейській енергетичній системі, поставить під загрозу національну безпеку держав-членів ЄС та США, а також загрожує і без того нестабільній безпеці та суверенітету України.
«Крім цього, завершення створення ПП-2 дасть Москві ще один інструмент тиску і шантажу України. Вона продовжує зіштовхуватися з жорстокою аґресією Росії та військовою окупацією її територій за свій проєвропейський вибір. В результаті загинули понад 14 тис. українців, і щотижня все більше українських військових віддають своє життя, щоб захистити свою Батьківщину й усю Європу. ЄС і США повинні працювати разом, аби посилити санкційний тиск на Кремль для протидії агресії в Україні», — йдеться в заяві.
Також у документі міститься заклик до НАТО прийняти на себе зобов’язання посилити стримування, особливо на східному фланзі від Балтійського до Чорного моря. «Ми також повинні взяти на себе зобов’язання розробити дорожню карту на шляху України до вступу в НАТО, якщо Україна проведе необхідні реформи і буде відповідати стандартам членства в НАТО», — зазначили підписанти.
Як повідомляв «Міст», Польща ввела санкції проти причетних до будівництва ПП2.

About Author

Meest-Online