Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Главою СОТ уперше в історії стала жінка

Автор:

|

Лютий 17, 2021

|

Рубрика:

Главою СОТ уперше в історії стала жінка
Нґозі Оконджо-Івеала

Світова організація торгівлі (СОТ) вибрала нового генерального директора. Ним стала Нґозі Оконджо-Івеала, представниця Ніґерії. Вона стала першою жінкою і першим представником Африки на цій посаді. Генеральна рада організації під час позачергового засідання схвалила її кандидатуру на посаду генерального директора з 1 березня ц. р. по 31 серпня 2025-го.
Спершу на посаду генерального директора СОТ претендували представники восьми країн — Великої Британії, Єгипту, Кенії, Республіки Корея (РК), Мексики, Молдови, Ніґерії та Саудівської Аравії. Потім претендентів залишилося п’ятеро, пізніше їхня кількість скоротилася до двох.
За підсумками голосування групи постійних представників при СОТ у жовтні 2020 року, п. Оконджо-Івеала випередила другого претендента — Ю Мен Хі, представницю РК, але США тоді виступили різко проти її кандидатури. Відтоді відбувалися консультації між країнами, які дали результат тільки після вступу на посаду Джо Байдена.
Представниця РК зняла свою кандидатуру, а торгове представництво США випустило заяву, у якій заявило про рішучу підтримку кандидатури Нґозі Оконджо-Івеали. Вона народилася 1954-го. Працювала міністеркою фінансів, а також міністеркою закордонних справ Ніґерії. За 25 літ роботи у Світовому банку (СЮ) п. Оконджо-Івеала займала низку високих посад, у т. ч. посаду керуючого директора (друга за важливістю позиція в банку). Також двічі претендувала на пост президента СБ.
Як повідомляв «Міст», попередній голова СОТ звільнив свою посаду дочасно.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply