Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Фермер випадково змінив трактором бельгійсько-французький кордон

Автор:

|

Травень 07, 2021

|

Рубрика:

Фермер випадково змінив трактором бельгійсько-французький кордон
Камінь спотикання

Один фермер із Бельгії спричинив ажіотаж після ненавмисного перекрою кордону країни з Францією. На зміну кордону звернув увагу місцевий краєзнавець, котрий гуляв у лісі та помітив, що камінь, який позначає межу між двома країнами, перемістився на 2,29 м. Бельгійський фермер, вочевидь, роздратований каменем на шляху свого трактора, перемістив його всередину французької території.
Замість того, щоб викликати міжнародний резонанс, інцидент викликав лише посмішки по обидва боки кордону. «Він зробив Бельгію більшою, а Францію меншою, це погана ідея», — заявив Давид Лаво, війт бельгійського с. Ерквелінн. — Такий крок завдав головного болю приватним землевласникам, не кажучи вже про сусідні держави».
Кордон між Францією та Бельгією простягається на 620 км. Він був офіційно створений згідно з Кортрійським договором, підписаним 1820-го після поразки Наполеона під Ватерлоо п’ятьма роками раніше. Камінь датується 1819 роком, коли межа була позначена вперше. «Я зрадів, що моє місто стало більшим. Але мер Бузіньї-сюр-Рок із цим не згоден», — заявив жартома один бельгійський чиновник. «Ми повинні уникнути нової прикордонної війни», — відповів йому в унісон Орелі Велонек, війт сусіднього французького села.
Місцева влада планує хоче попросити фермера повернути камінь на місце. Якщо цього не станеться, справа може потрапити до Міністерства закордонних справ Бельгії, яке буде змушена скликати франко-бельгійську прикордонну комісію, яка не збиралася з 1930 року.
Давид Лаво зазначив, що фермеру також може загрожувати кримінальна відповідальність, якщо не поверне камінь. «Але якщо виявить добру волю, у нього не буде проблем, ми врегулюємо це питання полюбовно», — запевнив він.
Як повідомляв «Міст», канадсько-американський кордон відкриють, але не вже.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply