Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

ЄСПЛ прийняв рішення про наслідки аґресії РФ проти Грузії

Автор:

|

Січень 25, 2021

|

Рубрика:

ЄСПЛ прийняв рішення про наслідки аґресії РФ проти Грузії
Будівля ЄСПЛ у Страсбурзі

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) визнав, що Російська Федерація (РФ) винна у низці порушень прав людини після окупації Південної Осетії й Абхазії, але не відповідає за ці реґіони під час російсько-грузинської війни.
Обидві сторони суперечки оголосили про свою перемогу. «Сьогодні один найважливіших днів у новітній історії Грузії. 12-річна суперечка із РФ про війну серпня 2008 року завершилася перемогою Грузії», — заявив Ґіорґі Гахарія, прем’єр-міністр цієї країни.
Натомість Міністерство юстиції РФ оприлюднило повідомлення про свою перемогу в ЄСПЛ, стверджуючи, що суд визнав необґрунтованими звинувачення Грузії проти Росії щодо подій 8-12 серпня 2008 у Південній Осетії й Абхазії.
ЄСПЛ і справді відхилив одну важливу складову скарги Грузії щодо подій 8-12 серпня. З розподілом 11 голосів проти шести судді вирішили, що Європейська конвенція з прав людини не дозволяє звинуватити РФ за ті події. Втім, цей пункт був єдиним, за яким Тбілісі отримали відмову. За наступними 15 пунктами грузинської скарги судді переважною більшістю голосів, а подекуди й одноголосно, визнали Росію винною і відповідальною за порушення прав людини на окупованих нею територіях Грузії.
Як повідомляв «Міст», у Грузії відбулися масові протести проти проросійської політики панівної партії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply