Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

ЄС вимагає негайно звільнити білоруського опозиціонера

Автор:

|

Липень 08, 2021

|

Рубрика:

ЄС вимагає негайно звільнити білоруського опозиціонера
Віктор Бабарика

Європейський Союз (ЄС) вимагає «негайного та безумовного звільнення» білоруського політика Віктора Бабарику й усіх затриманих журналістів та осіб, котрі потрапили за ґрати за те, що захищали свої основоположні права. Про заявив Петера Стано, речника Європейської служби зовнішніх дій.
Напередодні Віктора Бабарику засудили до 14 років в’язниці, його утримували під вартою з червня 2020-го «лише тому, що намагався реалізувати своє політичне право брати участь у президентських виборах в серпні 2020 року як кандидат».
В ЄС зауважили, що цей вирок є лише одним зі щонайменше 125 несправедливих вироків, ухвалених у результаті політично мотивованих судових процесів. Спікер також Європейської служби зовнішніх дій також наголосив, що ці процеси часто проводили не публічно і без дотримання належних процедур.
Євросоюз вважає, що режим у Мінську «має зупинити репресії та несправедливість і притягнути винних до відповідальності». У Брюсселі далі закликають до всеосяжного політичного діалогу з представниками демократичної опозиції та громадянського суспільства. У керівництві ЄС вважають, що такий діалог міг би, за сприяння Організації з безпеки та співпраці в Європі, призвести до нових, вільних і справедливих виборів.
Як повідомляв «Міст», білоруський диктатор Лукашенко перекрив кордон із Україною.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply