Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Ердоган заявив, що Єрусалим — турецьке місто

Автор:

|

Жовтень 04, 2020

|

Рубрика:

Ердоган заявив, що Єрусалим — турецьке місто
Єрусалим

Реджеп Таїп Ердоган, президент Туреччини, заявив, що вважає Єрусалим турецьким містом, оскільки воно століттями перебувало під контролем Османської імперії. «У цьому місті, яке нам довелося залишити в сльозах під час Першої світової війни, досі можна зустріти сліди османського опору. Отже, Єрусалим — це наше місто, місто від нас. Наша перша кібла (молитва в ісламі. — Ред.) аль-Акса і Купол Скелі в Єрусалимі — символічні мечеті нашої віри. Також у цьому місті розташовані святі місця християнства й юдаїзму», — зазначив він.
Глава турецької держави згадав і про утиски палестинців. «Ще одна криза, за якою наша країна і наша нація уважно стежать, — це утиск Ізраїлем палестинців і байдужа практика, яка ігнорує недоторканність приватного життя Єрусалиму, — вважає він. — Питання Єрусалиму для нас — не звичайна геополітична проблема. Передусім, теперішній зовнішній вигляд Старого міста, який є серцем Єрусалиму, збудував Сулейман Пишний, з його стінами, базаром і безліччю будівель. Наші предки століттями виявляли повагу, високо цінуючи це місто». Президент запевнив, що палестинський народ жив в Єрусалимі «тисячі років», але був окупований, і його права були порушені. Тож він пообіцяв «приділяти пильну увагу» палестинській проблемі.
Міністерство закордонних справ Ізраїлю коментувати виступ п. Ердогана відмовилося. Нагадаємо, що Османська імперія правила Єрусалимом з 1516-го по 1917 рік. Єрусалим був столицею Ізраїлю з моменту заснування країни 1948-го.
Раніше «Міст» розповідав про утиски християн в Єрусалимі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply