Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

ЄП погодив нові правила «блакитної карти»

Автор:

|

Вересень 16, 2021

|

Рубрика:

ЄП погодив нові правила «блакитної карти»
Так виглядає «блакитна карта»

Європейський парламент (ЄП) проголосував за нову директиву про Blue Card, яка встановить оновлені правила допуску висококваліфікованих іноземців на ринок праці Європейського Союзу (ЄС). Цю новацію підтримали 556 євродепутатів, 105 проголосували проти, а 31 утримався.
Тепер нову директиву має остаточно затвердити Рада ЄС. Після її офіційної публікації у держав Євросоюзу буде два роки на перенесення нових правил у національне законодавство. Після того, як нові правила почнуть діяти, отримати «блакитну карту» стане простіше. А поріг зарплати, який дозволяє видачу Blue Card, зроблять більш гнучким: його можна буде встановлювати в діапазоні між 100 % і 160 % від середньої зарплати в країні. Досі цей поріг становив 150 %. Іншою умовою отримання «блакитної карти» є наявність контракту або ж юридично обов’язкової пропозиції роботи. Якщо зараз їхня тривалість повинна бути не менше року, то нові правила скоротять її до шести місяців.
Blue Card — це дозвіл на проживання та роботу в одній із 25 країн ЄС (крім Данії й Ірландії) для висококваліфікованих громадян країн, які не входять до об’єднання. Під високою кваліфікацією розуміють насамперед наявність університетської вищої освіти. Систему «блакитних карт» затвердили у ЄС 2009 року, вона діє з 2011-го. Змінити її правила Європейська комісія запропонувала 2016 року. Утім, тривалий час у перемовинах між Радою ЄС й ЄП не було прогресу. Досягнути домовленості їм вдалося лише у травні ц. р.
Як повідомляв «Міст», Німеччина також ввела Blue Card.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply