Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Експрезидент ПАР отримав 15 місяців в’язниці

Автор:

|

Липень 02, 2021

|

Рубрика:

Експрезидент ПАР отримав 15 місяців в’язниці
Джейкоб Зума

Конституційний суд Південно-Африканської Республіки (ПАР) відправив Джейкоба Зуму, колишнього президента країни, до в’язниці на 15 місяців за прояв неповаги до суду. У грудні минулого року спеціальна комісія, що розслідує заяви про корупцію ексглави держави під час його дев’ятирічного правління, звернулася до суду з клопотанням, щоб змусити Зуму приходити на її засідання та відповідати на всі задані йому запитання.
Суд задовольнив клопотання, проте Зума не виконував рішення суду й ігнорував наступні судові засідання. Також він стверджував, що комісія та суд зробили з нього жертву через «жорстоке поводження з ним» і політизацію всього процесу. Конституційний суд визнав Зуму винним у прояві неповаги до суду та присудив йому 15 місяців реального позбавлення волі.
Зума був президентом ПАР у 2009-2018 рр. У лютому 2018-го його змусили піти у відставку представники його ж партії «Африканський національний конґрес» через імовірну причетність до корупційних злочинів. А вже у березні 2018 року проти нього відкрили 16 кримінальних проваджень за 783 випадками корупційних злочинів. Зокрема, звинуватили у корупції під час підписання угоди на купівлю військової техніки на 2,5 млрд USD. У жовтні 2019-го Верховний суд відхилив клопотання Зуми щодо закриття проти нього кримінальних проваджень. Після цього його продовжили викликати для надання свідчень, частину з яких він пропустив у січні ц. р.
Як повідомляв «Міст», у Південно-Африканській Республіці змінили лідера.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply