Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Довірені особи Тихановської отримали тюремні вироки

Автор:

|

Травень 07, 2021

|

Рубрика:

Довірені особи Тихановської отримали тюремні вироки
Світлана Тихановська

Суд у білоруському місті Гомель призначив тюремне покарання для чотирьох довірених осіб Світлани Тихановської, лідерки опозиції Білорусі. Їх звинувачують у «масових заворушеннях» і планах «захоплення адміністративних будівель».
Юрій Власов отримав 6,5 років колонії суворого режиму, він також має виплатити 2,5 BYN моральної компенсації кожному поліціянту, визнаному постраждалим; Дмитро Івашков та Олександр Шабалін отримали по шість років колонії суворого режиму; а Тетяна Каневська — шість років колонії загального режиму.
Саме такі вироки для підсудних вимагав прокурор. У своїх виступах адвокати заявили, що конкретних доказів провини їхніх клієнтів немає, обвинувачення ґрунтувалося на домислах, загальних фразах і відео, яке лише показало, що 5 серпня довірені особи були на зустрічі зі Світланою Тихоновською й обговорювали різні варіанти розвитку подій 9 серпня і після виборів.
Адвокати також звернули увагу на відсутність доказів звинувачення в тому, що обвинувачені «намагалися завербувати колишніх силовиків» і «планували захопити адміністративні будівлі». Друзі та прихильники обвинувачених не мали права бути присутніми на процесі. Коли родичі вийшли зі зали суду та погомоніли з людьми у вестибюлі, поліція наказала їм залишити будівлю суду. На під’їзді суду до людей підійшов спецназ і став погрожувати, що розмову можна розцінювати як несанкціонований масовий захід.
Як повідомляв «Міст», у Білорусі показали «зізнання» затриманих у «замаху» на Лукашенка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply