Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Доповідь ООН: незаконні затримання, арешти та тортури

Автор:

|

Вересень 14, 2020

|

Рубрика:

Доповідь ООН: незаконні затримання, арешти та тортури
У Кремлі вже озвучили свої плани

Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй (ООН) із прав людини опублікувало нову доповідь про порушення прав людини в Автономній Республіці Крим (АРК) і на Донбасі. У ній наголошується, що найпоширенішими порушеннями є незаконні затримання та тримання під вартою, тривалі судові процеси, відсутність доступу до адвоката, тортури і жорстоке поводження, відсутність ефективних засобів правового захисту.
«Впродовж більше шести років ми документуємо порушення прав людини у кримінальних справах у контексті конфліктів на сході України та в АРК. Закликаємо відповідальних за ці порушення припинити цю незаконну практику та забезпечити дотримання права на справедливий судовий розгляд для всіх людей», — заявила Матильда Богнер, голова Моніторингової місії ООН із прав людини в Україні.
Зокрема, в доповіді задокументовані випадки, коли Російська Федерація (РФ) не забезпечувала захисту права на справедливий судовий розгляд і порушувала гарантії належної правової процедури в Криму. «Органи влади РФ у Криму повинні дотримуватися права на справедливий судовий розгляд відповідно до її зобов’язань як окупаційної держави, передбаченими міжнародним гуманітарним правом і міжнародним правом у сфері прав людини», — зазначила п. Богнер.
Вона наголосила, що на території, яку не контролює уряд України, поширеними є порушення прав на свободу й особисту недоторканність, на правову допомогу, справедливий розгляд справи компетентним, незалежним і неупередженим судом без невиправданих затримок, на ефективний засіб правового захисту, а також порушення права не бути приневоленим до давання свідчень проти самого себе.
У доповіді підкреслили, що на території, яку контролюють терористи, ні «законодавство», ні практика його застосування не забезпечують дотримання базових елементів права на справедливий судовий розгляд і пов’язаних із ними прав людини осіб, «обвинувачених» у «злочинах».
Органи, які розглядають «справи», пов’язані з конфліктом, не є ні незалежними, ні безсторонніми. «Провадження» відбуваються у закритому режимі, без доступу до самостійно обраного захисника, та часто супроводжують триманням під вартою без зв’язку зі зовнішнім світом, застосуванням катувань і жорстоким поводженням.
«Практику «превентивного затримання» й «адміністративного арешту» прирівнюють до тримання під вартою без зв’язку зі зовнішнім світом, що сприяє процвітанню катувань і жорстокого поводження. Таку практику необхідно негайно припинити. Міжнародна спільнота, в т. ч. РФ, повинна використати свій вплив на самопроголошені «республіки», щоб зупинити ці тяжкі порушення прав людини», — додала Матильда Богнер.
Доповідь ґрунтується на понад 1,3 тис. детальних інтерв’ю з жертвами та свідками порушень прав людини, результатах моніторингу 1 280 судових засідань і вивченні більш, ніж 3,3 тис. «судових рішень» та інших відповідних матеріалів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply