Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Долар перестав бути найпопулярнішою валютою для міжнародних платежів

Автор:

|

Листопад 22, 2020

|

Рубрика:

Долар перестав бути найпопулярнішою валютою для міжнародних платежів

У жовтні ц. р. євро стало найпопулярнішою валютою для міжнародних платежів, вперше випередивши долар із лютого 2013-го. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані системи SWIFT, яка обробляє транскордонні платежі понад 11 тис. фінансових установ у 200 країнах світу.
Так, близько 37,82 % грошових переказів SWIFT у жовтні були зроблені в євро, що на шість відсоткових пунктів (в. п.) більше, ніж наприкінці минулого року. Перекази в доларах склали 37,64 % від транзакцій, що на 4,6 в. п. менше грудня 2019 року. На третьому й четвертому місцях опинилися британський фунт та японська єна відповідно. П’яте місце зайняв канадський долар, обігнавши минулого місяця китайський юань.
У жовтні цими трьома валютами сумарно було зроблено 12,25 % переказів. Частка юаня впала до 1,66 % грошових переказів, що стало найгіршим показником із квітня. На скорочення частки міжнародних платежів у доларах вплинули торгові конфлікти, економічний спад через пандемію, а також «політична дисгармонія». Американська валюта, за даними індексу Bloomberg, подешевшала більш ніж на 11 % від пікового рівня в березні, багато експертів прогнозують подальше її зниження.
Раніше «Міст» розповідав, чи стане криптовалюта реальною альтернативною долару.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply