Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Дочасні парламентські вибори у Болгарії виграла партія шоумена

Автор:

|

Липень 17, 2021

|

Рубрика:

Дочасні парламентські вибори у Болгарії виграла партія шоумена
Слава Трифонов

Не лише в Україні прагнуть бачити клоунів на чолі держави. На дочасних парламентських виборах у Болгарії перемогла партія «Є такий народ» (ИТН) Слави Трифонова, телевізійного ведучого та співака. Вона набрала 24,08 %, в абсолютних показниках — 657 824 голосів. Друге місце посіла коаліція «Громадяни за європейський розвиток Болгарії — Союз демократичних сил (ГЕРБ-СДС) експрем’єра Бойко Борисова — 23,51 %, або 642 165 голосів. Таким чином, ИТН випередила ГЕРБ-СДС всього на 15 759 голосів, або 0,57 %.
Третє місце на виборах посіла Болгарська соціалістична партія з 13,39% голосів. Коаліція на чолі з «Демократичною Болгарією» отримала 12,64 % голосів. Партію турецької меншини «Рух за права та свободи» підтримали 10,71 % виборців, партію «Вставай! Мафіє, геть!» — 5,01 %.
Після розподілу мандатів ИТН матиме 62 депутатів. ГЕРБ матиме на одного менше — 61. Для формування коаліції потрібні 120 мандатів. Однак п. Трифонов заявив, що партія «Є такий народ» не вступить у коаліцію з жодною партією та самостійно візьме на себе політичну відповідальність за формування незалежного уряду, який буде складатися з експертів. Мабуть, надихнувся прикладом української Зе-влади.
Як повідомляв «Міст», Болгарія оголосила персонами нон-ґрата двох дипломатів РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply