Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

До Конґресу США внесли законопроєкт про 51-й штат

Автор:

|

Січень 30, 2021

|

Рубрика:

До Конґресу США внесли законопроєкт про 51-й штат
Так може виглядати прапор США, якщо у ньому буде 51 штат

Група демократів у Палаті представників і Сенаті США внесли законопроєкт про перетворення округу Колумбія, де розташована столиця Вашинґтон, на 51-й штат. Законопроєкт, який уперше запропонували 2013 року, надасть громадянам округу повну владу над місцевими питаннями, а також повне представництво в Конґресі. «Це не республіканське чи демократичне питання; це американське питання, адже відсутність справедливого представництва жителів округу Колумбія явно несумісна з цінностями, на яких була заснована ця країна», — заявив сенатор-демократ Том Карпер.
У місті Вашинґтоні проживає близько 700 тис. жителів, що перевищує населення штатів Вайомінґ і Вермонт. Однак республіканці стверджують, що ця спроба є поштовхом до розширення демократичних інтересів на Капітолійському пагорбі.
Законопроєкт може пройти в контрольованій демократами Палаті представників, але його шанси на затвердження в Сенаті — невисокі. Демократи контролюють Сенат лише тому, що при розподілі місць 50 на 50 вирішальний голос належить віцепрезидентці Камалі Гарріс. Для того, щоб округ Колумбія став штатом, демократам буде потрібна підтримка щонайменше десятьох республіканців, аби подолати перешкоджання законопроєкту республіканською меншістю.
Джо Байден давно заявляв про свою підтримку надання округу Колумбія статусу штату. Законопроєкт знову висунули у зв’язку зі заворушеннями в будівлі Капітолію в січні ц. р. Попри те, що будівля розташована в самому центрі округу Колумбія, у міста не було можливості активувати Національну гвардію, як це могли зробити інші штати.
Як повідомляв «Міст», кількість штатів США може змінитися.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply