Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Діяча проросійської партії затримали за підозрою у шпигунстві

Автор:

|

Червень 14, 2021

|

Рубрика:

Діяча проросійської партії затримали за підозрою у шпигунстві

Польська Аґенція внутрішньої безпеки затримала Януша Н., колишнього діяча проросійської партії «Зміна», за підозрою у шпигунстві на користь Російської Федерації (РФ). Станіслав Жарин, речник міністра-координатора спецслужб, повідомив, що підозрюваного затримали у Білостоці. Затриманий своєї провини не визнає, однак районний суд Варшави постановив заарештувати його на три місяці.
Участь у діяльності іноземної розвідки проти Республіки Польща (РП) карають позбавленням волі від одного до десяти років. Під час операції зі затримання обшукали місця проживання Януша Н. і місця пов’язаних із ним осіб. «В ході операції вилучили кошти на суму понад 300 тис. PLN і велику кількість носіїв даних», — повідомили в прокуратурі. Частина коштів, знайдених під час обшуків, була в євро.
Слідчі встановили, що Януш Н. активно діяв на користь РФ і посилив свою активність після того, як його соратника заарештували за підозрою у шпигунстві. «На прохання людей, які працюють на російську розвідку, він намагався налагодити контакт з польськими й іноземними політиками, в. т. ч. тими, хто працює в Європейському парламенті, — повідомив п. Жарин. — Його діяльність була частиною російських проєктів пропаґанди та дезінформації, спрямованих на послаблення позицій РП в Європейському Союзі та на міжнародній арені».
Багато років Януш Н. був пов’язаний із партією «Зміна», відомою своєю проросійською орієнтацією. Він також був одним із соратників Матеуша Піскорського, котрого 2018 року звинуватили у шпигунстві на користь РФ та Китаю. Останній отримував за це щедру винагороду й уже провів три роки за ґратами.
Як повідомляв «Міст», у РП заарештували російського шпигуна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply