Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Дев’ять країн покинули пресовий альянс

Автор:

|

Листопад 01, 2022

|

Рубрика:

Дев’ять країн покинули пресовий альянс
Маргарита Симоньян

Вірменія, Данія, Естонія, Фінляндія, Грузія, Ірландія, Молдова, Норвегія та Швеція підтримали позицію української Комісії з журналістської етики та заявили про вихід із Альянсу незалежних пресових рад Європи (AIPCE). Таке рішення ухвалили через те, що звідти не вигнали Російську Федерацію (РФ). Про це повідомила Комісія з журналістської етики (КЖЕ).
«Той факт, що Україна поза організацією, а Росія в ній, унеможливлює для нас перебування в AIPCE. Ми не в змозі судити представників російської колегії, але у РФ сьогодні фактично немає свободи преси. Весь недійний сектор використовують в огидній пропаґандистській машині Путіна», — зазначили представники країн, які вийшли з організації.
У квітні КЖЕ звернулася з пропозицією відлучити «Общественную коллегию по жалобам на прессу РФ» від альянсу через бездіяльність щодо багаторічної брехні, маніпуляцій та розпалювання мови ворожнечі у російських медіа стосовно України. З 2020-го до складу російської колегії входять пропаґандисти Кремля Володимир Познер і Маргарита Симоньян.
Однак рішення досі не ухвалили, тож 21 жовтня ц. р. команда КЖЕ покинула AIPCE. «Участь РФ в Альянсі ставить під сумнів здатність організації відповідати заявленим цілям і суперечить цінностям етичної журналістики», — йдеться в заяві КЖЕ.
Як повідомляв «Міст», у ФРН заблокували мовлення пропаґандистського телеканалу Russia Today.

About Author

Meest-Online