Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

День катастрофи літака МАУ визнали днем жалоби

Автор:

|

Січень 05, 2021

|

Рубрика:

День катастрофи літака МАУ визнали днем жалоби
Залишки збитого літака МАУ

Канада оприлюднила звіт щодо розслідування катастрофи українського авіалайнера в січні ц. р. в небі над Тегераном. У незалежному канадському звіті йдеться, що Іран не проводить належним чином розслідування падіння цивільного українського авіалайнера і багато запитань залишаються без відповідей. Звіт складається з 79 сторінок і є «останнім виразом розчарування західних країн з приводу того, як Тегеран справляється з наслідками катастрофи, що забрала 176 життів». Натомість іранські правоохоронці запевняють про ненавмисний характер події.
Ральф Ґудейл, колишній міністр Кабінету міністрів Канади, котрому доручили допомагати сім’ям жертв і вивчати, як боротися з подібними лихами в майбутньому, заявив, що багато ключових деталей цієї жахливої події залишаються невідомими. «Іран відповідальний за це, тому що не проводив свої розслідування (безпекові, кримінальні чи інші) справді незалежно, об’єктивно та прозоро, і відповіді на критичні питання відсутні», — зазначив він.
Ральф Ґудейл повідомив про те, що владі Ірану необхідно пояснити, як вона оцінювала ризики для цивільних літаків у своєму повітряному просторі та що казали операторам. Він також заявив, що Тегеран повинен розкрити, чому залишив повітряний простір відкритим, а також чому вирішили збити літак.
У документі висловлюється підтримка канадської ініціативи «Безпечне небо», покликаної виключити повторення траґедій літаків рейсів PS752 і MH17, а також міститься заклик приділяти особливу увагу потребам родичів жертв авіакатастроф.
Відтепер у роковини збиття літака «Міжнародних авіаліній України» під Тегераном, Канада щороку вшановуватиме жертв усіх авіакатастроф. Про це заявив прем’єр-міністр Канади. «Ми встановлюємо 8 січня Національним днем пам’яті жертв усіх авіакатастроф, аби продовжувати віддавати шану жертвам авіаційних трощ, як удома, так і за кордоном, й визнавати глибокий сум їхніх родичів і близьких. Разом ми завжди пам’ятатимемо про ці траґедії та зберігатимемо загиблих у своїх серцях і думках», — сказав він.
Він нагадав, що траґедія рейсу PS752 у небі над Іраном стала однією з найкривавіших авіакатастроф в історії цивільної авіації Канади. «Майже рік по тому ми як країна продовжуємо пам’ятати загиблих і демонструвати солідарність із тими, кого вони любили. Ми також залишаємося відданими отриманню від іранського режиму всебічного та достовірного пояснення цієї сумної події. Ми й надалі наполягатимемо на повній підзвітності», — зазначив Джастін Трюдо.
Як повідомляв «Міст», Іран уже не хоче платити за збитий літак МАУ.

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply