Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Дайвери знайшли знамениту шифрувальну машину нацистів

Автор:

|

Грудень 06, 2020

|

Рубрика:

Дайвери знайшли знамениту шифрувальну машину нацистів
Знахідка дайверів

Німецькі дайвери натрапили в Балтійському морі на рідкісну машину для шифрування «Еніґму». Спершу дайвери подумали, що виявили друкарську машинку, заплутану в сітці на морському дні затоки Гелтінг, проте помилилися. «За останні 20 років я зробив багато захоплюючих і дивних відкриттів. Але навіть не мріяв, що ми колись знайдемо одну з леґендарних «Еніґм», — поділився Флоріан Губер, підводний археолог.
Пристрій, схожий на друкарську машинку, складається з клавіатури та коліщат, які шифрували повідомлення. Загалом таких машин виготовили сотні тисяч, проте залишилося лише кілька сотень. Нацистські військові використовували «Еніґму» для відправляння й отримання секретних повідомлень під час Другої світової війни, але британські криптографи зламали код і допомагали союзникам отримати перевагу у морській боротьбі за контроль над Атлантикою.
Незадовго до капітуляції Німеччини в травні 1945 року екіпажі близько 50 підводних човнів виконували наказ розгромити свої кораблі в затоці Гелтінґ, щоб вони нікому не дісталися. Знищення «Еніґми» було частиною наказу.
Як повідомляв «Міст», код «Еніґми» розкрив англійський математик Алан Тюринґ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply