Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Через загибель семирічної дівчинки в Албанії спалахнули протести

Автор:

|

Серпень 11, 2022

|

Рубрика:

Через загибель семирічної дівчинки в Албанії спалахнули протести

Протестувальники в Тирані облили червоною фарбою будівлю Міністерства внутрішніх справ, вимагаючи справедливості у зв’язку зі смертю семирічної дівчинки. Джонада Авіда загинула через поліціянта, який, перебуваючи не на службі, керував човном на високій швидкості. Дівчинка купалась і загинула миттєво на місці, коли в неї потрапили гвинти човна. У човні також знайшли табельну зброю правоохоронця, хоча він у цей час не чергував.
Траґедія вразила всю Албанію та викликала протести з боку громадянського суспільства й опозиційних партій.
Керував човном Ар’ян Тасе, офіцер поліції, який 2020 року уникнув звинувачень у зловживанні службовим становищем у справі про вирощування наркотиків. Громадяни вимагали відставки міністерки туризму Мірели Кумбаро та міністра внутрішніх справ Бедара Кучі.
Дівчина жила у Великій Британії, але на літо приїхала до Албанії. Позаяк дитина була громадянкою Об’єднаного Королівства, її рідні сподіваються, що Велика Британія також проведе розслідування.
Ілір’яна Кучана, родичка загиблої дівчини, під час протесту закликала прем’єр-міністра Еді Раму відповісти на вимоги протестувальників. Тасе висунули звинувачення у непрямому навмисному вбивстві, і він очікує на суд у в’язниці.
Тим часом поліція наказала припинити діяльність суден на албанському узбережжі. Але власники й адміністратори бізнесу протестували проти цього рішення, позаяк, за їхніми словами, це руйнує їхній бізнес у розпал туристичного сезону.
Як повідомляв «Міст», в Албанії оголосили імпічмент президента.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply