Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Через Стамбульську конвенцію на протест вийшли жінки

Автор:

|

Червень 20, 2021

|

Рубрика:

Через Стамбульську конвенцію на протест вийшли жінки
Мітинґарки у Стамбулі

У Стамбулі жінки вийшли на протест проти рішення Реджепа Таїпа Ердогана, президента Турецької Республіки (ТР), вийти з 1 липня ц. р. зі Стамбульської конвенції. Турчанки побоюються, що їхні права, які в ТР вже порушують, будуть ще більше обмежені і що держава буде захищати їх ще менше.
ТР стала першою країною, яка підписала цю конвенцію 2011 року. З того часу конвенцію підписали 45 країн, а також Європейський Союз. Однак у березні ц. р. п. Ердоган видав указ про скасування ратифікації ТР конвенції.
Документ вимагає від її підписантів розслідувати заяви про насильство та притягати винних до відповідальності. Крім цього, підписанти погоджуються просувати гендерну рівність через законодавство й освіту.
Критики побоюються, що ця відмова призведе до збільшення числа вбивств жінок у ТР. Згідно з дослідженням групи зі захисту прав жінок Kadin Cinayetlerini Durduracagiz Platformu, лише в травні ц. р. було зареєстровано 17 випадків підтверджених феміцидів і ще 20 підозрюваних випадків. Туреччина не веде офіційних даних про вбивства жінок.
Раніше під час ратифікації конвенції турецький парламент погодився вжити заходів щодо викорінення насильства над жінками. Асоціація «Жінки і демократія», заступником голови якої є донька президента Ердогана, також повністю підтримала цей крок.
Тепер же консерватори з «Партії справедливості і розвитку» заявляють, що конвенція фактично заохочує насильство, підриваючи традиційні родинні структури ТР. А глава держави звинуватив конвенцію в «нормалізації гомосексуалізму».
Як повідомляв «Міст», Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply