Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Частину штату Оклагома оголосили власністю корінного населення

Автор:

|

Липень 12, 2020

|

Рубрика:

Частину штату Оклагома оголосили власністю корінного населення
Індіанці мускоґі

Верховний суд США проголосив територію половини штату Оклагома власністю корінного населення. Рішення ухвалили з мінімальною перевагою в один голос. Позов проти влади Оклагоми подав Джимсі Макґірт, представник корінного американського народу мускогі (інша назва — крикі). 1997-го його визнали винним у зґвалтуванні дівчинки. Чоловік заявляв, що суд не мав права виносити йому вирок, оскільки злочин відбувся на території, яка начебто належить мускоґі.
Рішення Верховного суду означає, що окремі представники мускоґі, котрих засудили за злочини на визнаній їхньою території, можуть оскаржити їх у суді. А висувати кримінальні обвинувачення проти них зможуть лише федеральні прокурори.
Автоматично вирок знімають і з Макґірта, утім його справу ще може розглянути суд федерального рівня. Крім цього, мускоґі, котрі живуть на свій території, а це три мільйони акрів, можуть бути звільнені від сплати податків.
Джон Робертс, головуючий суддя Верховного суду, котрий голосував проти, вважає, що це рішення може дестабілізувати суди Оклагоми. «Здатність штату розслідувати серйозні злочини ускладниться, а десятиліття, впродовж яких раніше виносили вироки, можуть бути зведені нанівець», — вважає він.
Як повідомляв «Міст», індіанці мають власний мобільний зв’язок.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply