Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Британцям, які надають домівку для біженців із України, доплатять

Автор:

|

Січень 05, 2023

|

Рубрика:

Британцям, які надають домівку для біженців із України, доплатять
Род Стюарт також прихистив у себе українців

У Великій Британії власники будинків, які більше року надаватимуть притулок українським біженцям у межах програми Homes for Ukraine, отримуватимуть 500 GBP на місяць як подяку за свої зусилля. Таке рішення оголосив уряд Його величності.
Термін виплати цих коштів збільшать із одного року до двох, щоб українці, які ще не можуть забезпечити себе житлом, могли залишатися на спонсорській підтримці довше за готовності британців-спонсорів. Раніше спонсори програми отримували по 350 GBP на місяць.
Для випадків, таке коли спонсорство вже неможливо продовжити, міська влада в усіх частинах королівства отримає допомогу для розміщення українців через одноразове державне фінансування обсягом 150 млн GBP.
Для цих цілей також використовуватимуть житловий фонд місцевих органів влади в Англії обсягом 500 млн GBP, але його кошти також ітимуть на потреби біженців із інших країн, зокрема, з Афганістану.
На виплати в окремих випадках зможуть претендувати й ті громадяни Великої Британії, які знову прийматимуть у себе українців, які через певний період знайшли власне житло, та були змушені повернутися до спонсора, за умови, якщо українці перебувають у країні вже другий рік.
За офіційними даними, в межах програми «Оселі для України» видали більше 100 тис. віз. Зокрема 22 тис. українців прибули до Шотландії, 6 тис. до Вельсу і ще 700 — до Північної Ірландії. Згідно з останніми даними Бюро національної статистики Об’єднаного Королівства, 56 % дорослих українців, які прибули тули у червні 2022-го або раніше, знайшли роботу, 66 % безробітних мають намір шукати роботу, а 17 % уже влаштувалися в приватному секторі.
Про рішення британського уряду стало відомо після того, як українські біженці та британці, які їх приймають, передали на Давнінґ-стрит підписану більш ніж 4,5 тис. людьми петицію зі закликом надати житлову підтримку тим, хто має труднощі або не може знайти власне житло.
Водночас плани скорочення фінансування українських біженців представники громадськості назвали «контрпродуктивними і недалекоглядними». Майкл Гоув, міністр Його величності, заявив, що загальне скорочення з 10,5 тис. GBP на особу до 5,9 тис. GBP стало результатом «більш широкого тиску на державні фінанси».
У листі Ніла Ґрея, шотландського міністра у справах України, та Джейн Гатт, валлійської міністерки соціальної справедливості, попросили терміново переглянути ці рішення. «Оголошені зміни означають скорочення фінансування, доступного для допомоги людям, які втікають від незаконної війни Путіна в Україні, щоб облаштуватися в новій домівці», — йдеться в посланні.
«Перед обличчям постійних і гострих потреб контрпродуктивно і недалекоглядно скорочувати життєво важливе фінансування, доступне для надання державних послуг найбільш вразливим верствам населення. Це поставить місцеві органи влади під надзвичайний і неприйнятний тиск під час безпрецедентної кризи вартості життя», — заявили міністри. — Ті, хто прибуває з України, заслуговують на таку ж турботу та підтримку, яку ми надаємо тим, хто прибуває з Афганістану або через Програму переселення до Великої Британії».
«Ради отримали 1,1 млрд GBP через програму «Оселі для України», щоб вони могли підтримувати прибульців, і вони зобов’язані гарантувати, що сім’ї не залишаться без даху над головою», — заявила натомість речниця британського уряду. — Міністри й урядовці регулярно зустрічаються зі своїми колегами з децентралізованих урядів, і ми продовжуватимемо тісно співпрацювати з ними, щоб забезпечити українцям та їхнім господарям необхідну підтримку».
Як повідомляв «Міст», Чарльз III зустрівся з українськими біженцями.

About Author

Meest-Online