Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Білорусь уперше проведе вибори без ОБСЄ

Автор:

|

Липень 17, 2020

|

Рубрика:

Білорусь уперше проведе вибори без ОБСЄ
Інгібйорґ Солур Ґісладоттір

Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) не запросили на вибори президента Білорусі. Про це повідомила Інгібйорґ Солур Ґісладоттір, директорка бюро. Вона наголосила, що без запрошення спостерігачі не можуть приїхати до країни. «Відсутність своєчасного запрошення більш ніж через два місяці після оголошення про вибори не дозволило БДІПЛ спостерігати за ключовими аспектами виборчого процесу», — зазначила посадовиця.
Вона заявила, що те, що трапилося, свідчить про те, що офіційний Мінськ не схильний до співпраці зі спостерігачами на президентських виборах. «Захист основних свобод зборів і висловлювання думок є попередньою умовою для справді демократичних виборів», — нагадала п. Ґісладоттір і додала, що влада республіки має вжити конкретних і негайних заходів для захисту основних свобод у Білорусі.
Водночас відбулася зустріч штабів трьох кандидатів у президенти Білорусі Світлани Тиханівської, Валерія Цепкала та Віктора Бабарики. Воно оголосили про об’єднання своїх зусиль. Конкуренти чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка заявили, що закликають виборців 9 серпня прийти на вибори і проголосувати, а також захищати свій голос різними способами. У разі перемоги вони обіцяють провести після 9 серпня «повторні, чесні вибори».
Як повідомляв «Міст», у Білорусі відбулися зворушення проти дій влади.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply