Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Антисемітський марш націоналістів у Каліші

Автор:

|

Листопад 15, 2021

|

Рубрика:

Антисемітський марш націоналістів у Каліші
Учасники маршу

У польському Каліші організували марш, учасники якого під антисемітськими гаслами вийшли на ринкову площу, де спалили копію Калішського статуту — привілею для євреїв від 1264 року. Лідери маршу — Пьотра Рибака, відомого спаленням опудала єврея у Вроцлаві, та проросійського актора Войцеха Ольшанського, який використовує псевдонім Александр Яблоновський, оштрафували за нецензурну лексику.
Марш націоналістів був сповнений антисемітських гасел — «Смерть євреям», «Ми поженемо польськомовну голоту в Ізраїль». На площі були присутні поліціянти та представник президента міста. Прокуратура знала про проведення акції, проте націоналістів ніхто не зупинив.
Яір Лапід, міністр закордонних справ Ізраїлю, різко розкритикував цю антисемітську акцію націоналістів. «Жахливий антисемітський інцидент у Польщі нагадує кожному єврею про силу ненависті, яка існує у світі», — зазначив він і додав, що вітає реакцію польського уряду на антисемітські події в Каліші. «Однозначне засудження польською владою є важливим і необхідним. Вітаю їхні слова осуду й очікую від польського уряду безкомпромісних дій проти тих, хто брав участь у цьому шокуючому акті ненависті», — сказав керівник ізраїльського зовнішньополітичного відомства.
Як повідомляв «Міст», Ізраїль жорстко відреагував на новий польський закон про реституцію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply