Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Виповнився рік українському «безвізу»

Автор:

|

Червень 11, 2018

|

Рубрика:

Виповнився рік українському «безвізу»

Торік 11 червня громадяни України отримали можливість їздити в країни Шенгенської зони і майже в усі держави Євросоюзу (ЄС) без візи. Видання «Deutsche Welle» з цього приводу відзначає, що на відміну від Грузії, на яку часто можна почути нарікання за порушення умов безвізового режиму, щодо українців спостерігачі, в цілому, роблять позитивні висновки.

За даними Європейської агенції з охорони зовнішніх кордонів Frontex, у перші три місяці дії безвізового режиму потік громадян України, які прямували у Шенгенську зону, зріс на 15 відсотків. Водночас значно скоротилося число українців, затриманих прикордонниками в країнах ЄС (найбільше – у Польщі) з фальшивими візами.

А за офіційною інформацією, що надійшла з Державної прикордонної служби України, впродовж року від часу впровадження безвізового режиму в Україні зафіксовано 20 мільйонів перетинів кордону з ЄС, що на 2,3 мільйона більше, ніж у минулі роки. З новим біометричним паспортом кордон перетнули 555 тисяч українців.

Втім, серйозним бар’єром для багатьох українців залишається фінансове питання. Скажімо, відпочинок у Європі доступний, як правило, тільки для забезпечених громадян. Залишається сподіватися на обіцяне зростання заробітної платні та на щораз більше число рейсів в Україну бюджетних авіаліній.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply