Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Вибухи на Шрі-Ланці вважають помстою за Крайстчерч

Автор:

|

Квітень 23, 2019

|

Рубрика:

Вибухи на Шрі-Ланці вважають помстою за Крайстчерч

Серія терористичних атак на Шрі-Ланці, яка сталася минулої неділі, могла бути помстою за напад на мечеті в новозеландському місті Крайстчерч. Про це, виступаючи в парламенті, заявив міністр оборони країни Рува Віджевардене, повідомляє телеканал NDTV.

«Попередні дані розслідування свідчать про те, що трапилося було відповіддю на напад на мусульман в Крайстчерчі», – сказав він. Нагадаємо, 21 квітня, в день святкування католиками Великодня, на Шрі-Ланці прогриміло вісім вибухів. Три вибухи сталися в церквах, ще три – в готелях, сьомий прогримів на заході острова, восьмий – в житловому комплексі на околиці міста Коломбо. Ще один вибух стався 22 квітня в фургоні недалеко від церкви Святого Антонія в Коломбо. У той же день поліція виявила 87 детонаторів на автобусній станції Bastian Mawatha.

В результаті терактів загинув 321 чоловік, більше 520 постраждали. У зв’язку з серією вибухів на Шрі-Ланці були затримані 24 особи. Влада Шрі-Ланки вважає, що теракти влаштувало місцеве воєнізоване угрупування «Джамаат ат-Таухид аль-Ватанія». При цьому з’ясувалося, що у правоохоронних органів була інформація про підготовку атак, проте вони не вжили належних заходів для ліквідації загрози.

Сьогодні терористичне угрупування ІДІЛ взяло на себе відповідальність за атаку на Шрі-Ланці. Жодних доказів цього представлено не було.

Атака на дві мечеті міста Крайстчерч в Новій Зеландії сталася 15 березня. В результаті нападу загинули 50 людей, ще близько 50 осіб постраждали.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply