Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Вибори з відтінком тривоги у Латвії

Автор:

|

Жовтень 07, 2018

|

Рубрика:

Вибори з відтінком тривоги у Латвії

У неділю, 7 жовтня, оприлюднено попередні підсумки виборів до парламенту країни, що відбулися напередодні. Перемогу здобула проросійська Соціал-демократична партія «Згода». Вона набрала 19,91 відсотка голосів. На другому місці фінішувала популістська партія «Кому належить держава?» (KPV LV) – 14,07%, на третьому з результатом 13,6% опинилася Нова консервативна партія (НКП). Загалом до Сейму пройшли сім партій. Явка на виборах виявилася невисокою – 54,51 відсоток виборців.

«Згода» активно відстоює інтереси російськомовної частини населення і наполягає на добросусідських економічних зв’язках з Росією. Кандидатом на посаду прем’єра від партії виступає економіст В’ячеслав Домбровський. Опоненти цієї партії твердять про її зв’язки з Кремлем. Спостерігачі побоюються, що партія може об’єднатися в правлячу коаліцію з популістською KPV LV.

Латвія є членом Європейського союзу і НАТО. Ця держава межує з Росією і має значну національну меншину росіян – близько 25 відсотків чисельності населення. Як і у двох інших країнах Балтії, у Латвії занепокоєні новим агресивним курсом Росії, що почався з агресії проти України.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply