Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

ВВП України в цьому році зросте на 1,5 відсотка – прогноз МЦПД

Автор:

|

Березень 25, 2016

|

Рубрика:

ВВП України в цьому році зросте на 1,5 відсотка – прогноз МЦПД

павр

Експерти Міжнародного центру перспективних досліджень поділилися новим макроекономічним прогнозом на поточний рік. На думку економістів, ВВП України в цьому році може вирости на 1,5%, але в той же час рівень інфляції досягне 13%.

Експерти очікують, що в поточному році буде падіння експортної виручки через зниження цін на світовому ринку. Вони переконані, що в поточному році Україна і МВФ відновлять співпрацю. Але разом з тим спеціалісти висловили впевненість, що інвестиційна привабливість України не буде зростати. Вони підкреслюють, що інвестиції в країну не надійдуть до тих пір, поки уряд не проведе відповідні реформи.

Експерти також прогнозують тривалі коливання курсу гривні. Але вони переконані, що протягом наступних трьох років рівень інфляції сповільниться до 5%.

В основі макропрогнозу лежить курс гривні в межах 25,5 і 28 гривень за один американський долар. На думку спеціалістів, курс гривні буде коливатися саме в цих межах. В той же час вони навели основні фактори, які можуть стати передумовою девальваційних ризиків. Економісти відзначають у першу чергу факт співвідношення між експортом і імпортом. До того ж досі невизначеним є питання про співпрацю України з великими міжнародними фінансовими організаціями.

Експерти помітили, що на ситуацію в економіці країни можуть вплинути і несподівані події на Донбасі. Адже активні бойові дії можуть мати свій негативний вплив на курс гривні, зокрема, національна валюта може значно послабшати.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply