Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Втеча в рідну Україну з окупаційного пекла

Автор:

|

Серпень 17, 2016

|

Рубрика:

Втеча в рідну Україну з окупаційного пекла

UTIK__1

У середу, 17 серпня, сайт ВВС опублікував звіт про прес-конференцію викладача з Криму Юрія Ільченка, який зумів таємно вибратися з анексованого півострова.

Торік влітку його помістили на 11 місяців у слідчий ізолятор (СІЗО) Сімферополя. Приводом для затримання став пост в Інтернеті із закликом до влади України діяти активніше для блокування півострова. Блогера звинувачували в тому, що у своїх публікаціях в соціальних мережах він не визнав законність приєднання Криму до Росії. Юрій Ільченко розповів журналістам, що його посадили до злочинців, засуджених у кримінальних справах, і били під час ув’язнення. Причому, на його думку, співкамерники діяли так саме в інтересах слідства. Російські спецслужби, висуваючи звинувачення в екстремізмі, пропонували прийняти російське громадянство в обмін на свободу.

На початку червня цього року Юрія Ільченка випустили з СІЗО, однак присудили домашній арешт. У ніч на 12 червня він зрізав браслет, який передавав до силових органів інформацію про місце його перебування. Потім втік через ліс і автостопом їхав до материкової України. Адміністративну межу перейшов вночі й зголосився до українських прикордонників. Впродовж двох місяців Юрія Ільченка підтримувала організація «КримSOS», яка також допомогла вивезти з півострова його батьків.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply