Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Всупереч медичній реформі депутати хочуть залишити ряд лікарень “для своїх”

Автор:

|

Квітень 23, 2019

|

Рубрика:

Всупереч медичній реформі депутати хочуть залишити  ряд  лікарень “для своїх”

Про це на своїй сторінці в Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Не перший рік МОЗ працює над створенням єдиного медичного простору в рамках підготовки програми медичних гарантій. Одним  із принципових нововведень є можливість для кожного пацієнта за скеруванням сімейного лікаря  звернутися в будь-яку лікарню по допомогу.

“Українські медзаклади мають працювати в єдиному медичному просторі, коли всі лікарні однаково доступні для кожного громадянина. Будь-які виключення, що пропонують запровадити на цьому шляху, суперечать ідеї трансформації системи охорони здоров’я — пацієнт в центрі уваги. Не депутат, міністр чи президент. А кожен громадянин, як платник податків, має право обирати державний, комунальний чи приватний медзаклад, в якому він хоче лікуватися”, – підкреслює пані Супрун.

“Одразу отримали реакцію від народних обранців», – продовжує вона. – «У Верховній Раді вже зареєстровано законопроект, який має на меті зробити такі заклади як Феофанія недосяжними до трансформації системи охорони здоров’я. Ініціатори законопроекту пропонують залишити для медзакладів Державного управління справами та Національної академії медичних наук все без змін — щоб вони і надалі фінансувалася за окремою статтею видатків бюджету й надавали медичні послуги лише для “своїх”. Тобто не переходила на принцип фінансування “гроші за пацієнтом”, не надавала послуги для всіх громадян, які захочуть там лікуватися, а й надалі існувала як окремий острів, куди потрапити можуть тільки обрані”, – написала пані Супрун.

Вона зазначила, що законопроект подали члени фракцій БПП, Народного фронту, Батьківщини та групи Воля народу.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply