Новини для українців всього свту

Sunday, Feb. 28, 2021

Встановлено причини Іловайської трагедії

Автор:

|

Серпень 14, 2017

|

Рубрика:

Встановлено причини Іловайської трагедії

Генеральної прокуратури України 14 серпня через свій офіційний сайт повідомила, що триває досудове розслідування за фактом ведення Російською Федерацією агресивної війни проти України, що спричинило загибель людей та інші тяжкі наслідки. Його здійснює Головна військова прокуратура. Окрім іншого, досліджуються обставини Іловайської трагедії, а також причини та наслідки, за яких вона сталася. Експерти прийшли до висновку, що єдиним фактором, що має причинно-наслідковий зв’язок з нею, є військова агресія Збройних Сил Російської Федерації.

З травня по липень 2014 року українські війська успішно виконували операцію із визволення територій Донецької та Луганської областей від терористів. Щоб не допустити поразки промосковських бандформувань, у третій декаді серпня 2014 року було здійснене пряме вторгнення регулярних російських підрозділів на територію Донецької області з одночасними артилерійськими обстрілами позицій Збройних Сил України з Росії. Вже встановлено сили окупантів. Це 3500 осіб особового складу, до 60 танків, стільки ж гармат, понад три сотні панцерних бойових машин, до 45 мінометів, 5 протитанкових ракетних комплексів. Щоб приховати цей злочин, з російської техніки зняли або замалювали розпізнавальні знаки.

Оточення і значна перевага ворога у живій силі й техніці спонукали українське командування рятувати життя українських воїнів. Після багаторазових перемовин російська сторона надала гарантії безпечного виходу українських підрозділів, однак потім віроломно порушила своє слово: російські військовослужбовці впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Вбито 366 українських воїнів, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, близько трьохсот – потрапили у полон, втрачено багато озброєння і військової техніки.

За результатами розслідування Іловайської трагедії притягнуто до кримінальної відповідальності 89 осіб, у тому числі 43 російських громадянина включно з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply