Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Встановлено походження вірусу WannaCry

Автор:

|

Червень 16, 2017

|

Рубрика:

Встановлено походження вірусу WannaCry

Як повідомляє 16 червня ВВС, експерти пов’язують масштабну кібератаку віруса-здирника з угрупованням хакерів Lazarus, яке працює на уряд північно-корейського лідера Кім Чен Ина. Про це розповіли джерела в національному Центрі кібербезпеки (NCSC), який очолює міжнародне розслідування. Це угруповання, на яке вказують також кілька інших авторитетних організацій, стало головним підозрюваним в міжнародному розслідуванні, очолюваному британськими експертами.

Угруповання Lazarus (щодо нього застосовують також назви Hidden Cobra і Guradians of the Peace) вже не раз приковувало до себе підвищену увагу. З ним пов’язували резонансні кібератаки, що відбулися в останні роки. У 2014 році, як вважається, хакери угруповання атакували сервери американської кінокомпанії Sony Pictures, яка випустила фільм Interview, в якому міститься сцена вбивства північнокорейського лідера.

На Заході вважають, що Lazarus співпрацює з кіберпідрозділом північно-корейської розвідки, відомим як Bureau 121. У 2015 році перебіжчик з Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) професор інформатики Кім Хен Кван в бесіді з кореспондентом ВВС розповів про Bureau 121. За його словами, там служать близько шести тисяч «військових хакерів». Їм поставлено завдання здійснювати атаки на лінії зв’язку та комунікаційні супутники. Професор повідомив, що Bureau 121 є одним з пріоритетних проектів уряду КНДР. Незважаючи на болісні проблеми в економіці країни, цей підрозділ отримує щедре фінансування.

Кібератака, здійснена за допомогою вірусу-здирника WannaCry в травні цього року, почалася з Британії та Іспанії і вразила півтори сотні країн. WannaCry шифрує файли користувача і для їх розшифровки вимагає оплату в біткоінах.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply