Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Вшанували пам’ять Богдана Хмельницького

Автор:

|

Січень 13, 2018

|

Рубрика:

Вшанували пам’ять Богдана Хмельницького

У суботу, 13 січня, у місті Дніпрі біля пам’ятника славетному гетьманові України відбувся мітинг, приурочений до 370-річчя початку Національно-визвольної війни українського народу. Його організували «Українська етнічна громада», «Самозахист підприємців» та низка інших громадських організацій.

Відбулося також урочисте відкриття біля пам’ятника гранітної стели на якій викарбувано повне ім’я гетьмана і роки його життя. До монумента поклали синьо-жовті квіти. Було також організовано імпровізовану виставку козацької зброї, лунали українські народні та авторські патріотичні пісні. Всіх охочих частували козацьким кулішем.

У січні 1648 році козаки на чолі з тоді ще чигиринським сотником Богданом Хмельницьким вигнали із Січі польський урядовий гарнізон, а самого Богдана обрали гетьманом. Це вважається початком Національно-визвольної війни українського народу 1648-1657 років та повстання під проводом Богдана Хмельницького. Тоді Річ Посполита втратила контроль над центральною частиною українських етнічних земель, де постала козацька держава на чолі з гетьманом.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply