Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Вшануймо пам’ять полеглих героїв!

Автор:

|

Лютий 18, 2017

|

Рубрика:

Вшануймо пам’ять полеглих героїв!

Сьогодні, 18 лютого у Києві розпочалися п’ятиденні заходи з нагоди третьої річниці трагічних подій часів Революції Гідності. 18-20 лютого 2014 року в центрі столиці загинуло понад сто осіб, число поранених перевищило тисячу.

Вранці 18 лютого 2014 року учасники акції на Майдані пішли ходою, названою «Мирним наступом» до Верховної Ради. Вони вимагали виходу з кризи і врегулювання ситуації у державі. Однак, тодішня влада грубо порушила чинне законодавство, працівники міліції застосовували надмірне насильство, у тому числі – вогнепальну зброю. У ніч на 19 лютого відбувся штурм Майдану.

За офіційною інформацією, цього року на час з 18 по 22 лютого громадські організації та політичні партії подали 13 заявок про проведення масових заходів у Києві. Сьогодні вже відбулася пам’ятна хода із вшанування загиблих на Майдані. Її маршрут проліг місцями найбільш трагічних сутичок – від Українського дому до хреста на вул. Інститутській.

В Українському домі розпочала роботу фотовиставка «У фокусі подій», яка відображає у двох сотнях світлин події зими 2013-2014 років на Майдані.

19 лютого відбудеться прем’єра вистави-спомину «Ми, Майдан» у виконанні національного театру «Колесо», а далі – її обговорення з учасниками тих подій, назване «Зріз пам’яті».

У Києві посилено заходи безпеки. На Хрещатику виставлено кордон поліції з собаками, встановлено рамки металошукачів. На в’їздах до столиці обладнано вісім пропускних пунктів для перевірки автотранспорту. Загалом залучено понад 6 тисяч правоохоронців. Вони мають повноваження, у разі потреби, проводитимуть вибірковий огляд громадян.

На Майдані незалежності змонтовано виставку з фото учасників АТО.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply