Врегульовано процедуру переходу церковних громад
Верховна Рада у четвер, 17 січня, прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)». За таке рішення проголосували 229 народних депутатів при мінімально необхідному числі 226.
Зокрема, за новим законом рішення про зміну підлеглості або щодо змін і доповнень до статуту ухвалюється на загальних зборах релігійної громади не менш як двома третинами від її складу. Далі рішення засвідчується підписами членів громади і подається для реєстрації.
За поодиноким винятком, зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміну права власності та інших речових прав. Законом також встановлюється мораторій на відчуження майна громади у випадку, якщо нею прийнято рішення про зміну підпорядкування. Члени громади, які не підтримали зміни підлеглості, вправі утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею та майном з їхнім власником або користувачем.
Прийнятий Закон спростить ситуацію, що виникла з отриманням Томосу про автокефалію Православної Церкви України. Адже ледь не одразу почався процес переходу до неї громад з підпорядкування Московського Патріархату.
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо