Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Врегульовано процедуру переходу церковних громад

Автор:

|

Січень 17, 2019

|

Рубрика:

Врегульовано процедуру переходу церковних громад

Верховна Рада у четвер, 17 січня, прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)». За таке рішення проголосували 229 народних депутатів при мінімально необхідному числі 226.

Зокрема, за новим законом рішення про зміну підлеглості або щодо змін і доповнень до статуту ухвалюється на загальних зборах релігійної громади не менш як двома третинами від її складу. Далі рішення засвідчується підписами членів громади і подається для реєстрації.

За поодиноким винятком, зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміну права власності та інших речових прав. Законом також встановлюється мораторій на відчуження майна громади у випадку, якщо нею прийнято рішення про зміну підпорядкування. Члени громади, які не підтримали зміни підлеглості, вправі утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею та майном з їхнім власником або користувачем.

Прийнятий Закон спростить ситуацію, що виникла з отриманням Томосу про автокефалію Православної Церкви України. Адже ледь не одразу почався процес переходу до неї громад з підпорядкування Московського Патріархату.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply