Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Вода у Дніпрі почала зеленіти

Автор:

|

Липень 11, 2017

|

Рубрика:

Вода у Дніпрі почала зеленіти

Про це 11 липня пише «Українська правда». А першими забили тривогу активні користувачі соціальних мереж. Вони скаржаться на зелений колір води, наявність у ній дрібних зависів та неприємний запах. Стало зелено поблизу берегів і у місцях масового відпочинку – на Трухановому острові. Зрозуміло, що пляжний сезон бере паузу. Але наскільки?

Еколог Олексій Василюк пояснює, що все це є наслідком цвітіння водоростей. А цей процес став дуже інтенсивним через спеку та відсутність руху у воді. «Це очевидне явище і неминуче, – вважає фахівець. – Назвати екологічною проблемою це не можна. Але це явище ненормальне. Воно  виникло ще в 50-роках з появою водосховищ, і з кожним роком прогресує. Проблема у тому, що близько третини людей України п’ють воду з Дніпра».

Отож, вирішити проблему можна, спустивши водосховища. Але вдала, зрозуміло, на такий крок не піде. Адже йдеться про енергетику. А начальник Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан уточнив, що «зелена вода» пов’язана з цвітінням водного горіха. Але він занесений до Червоної книги, тому прибирати його не можна. І нарешті у «Київводоканалі» головною причиною «озеленення» Дніпра назвали фосфати, які потрапляють у річку з вини окремих людей, підприємства та автомийок. Хоча одразу ж запевнили у безпечності питної води у столиці.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply