Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

ВМС України отримають допомогу від партнерів

Автор:

|

Грудень 22, 2018

|

Рубрика:

ВМС України отримають допомогу від партнерів

У суботу, 22  грудня, провідні новинарні портали світу повідомляють, що Державний департамент США учергове відреагував на збройний інцидент у районі Керченської протоки. В оприлюдненій відомством заяві йдеться про додаткові $10 мільйонів, що виділені на зміцнення потенціалу українських Військово-морських сил (ВМС). Це рішення повинно отримати формальне схвалення Конгресу.

Зокрема, у заяві Держдепу сказано: «Сполучені Штати закликають Росію негайно повернути Україні захоплені судна і полонених українських моряків, тримати Керченську протоку і Азовське море відкритими для транзиту в українські порти і з них, а також поважати суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах, включаючи її територіальні води». Зазначено також, що збільшити допомогу Україні в галузі безпеки планують Литва та Великобританія.

Нагадаємо, що 25 листопада цього року, три кораблі ВМС України та їхні екіпажі були захоплені російськими спецпризначенцями в районі Керченської протоки. Росія звинувачує українських моряків у незаконному перетині свого кордону. Україна це відкидає і наполягає, що затримані силою українці перебувають у статусі військовополонених. 26 листопада Верховна Рада України підтримала запровадження воєнного стану на 30 діб у десяти областях України та у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії. Цей режим триватиме до 26 грудня.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply