Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Вклонилися пам’яті жертв «Великого терору»

Автор:

|

Серпень 05, 2018

|

Рубрика:

Вклонилися пам’яті жертв «Великого терору»

Учасники поминальної акції у неділю, 5 серпня прийшли з державними прапорами України та фотографіями репресованих до хреста у центрі Києва біля колишнього Жовтневого палацу, а звідти попрямували у Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили». Так вони вшанували пам’ять жертв трагедії, названої «Великим терором». Він був розпочатий Йосипом Сталіним 5 серпня 1937 року.

Саме у будівлі Жовтневого палацу у серпні 1937 року за наказом Сталіна почали розстрілювати підозрюваних в антирадянській діяльності. Потім убитих таємно вивозили і ховали у лісі поблизу села Биківні. «Великий терор» тривав 15 місяців. За два роки було заарештовано 1,5 мільйона людей, 680 тисяч із них було страчено.

Директор заповідника Богдан Біляшівський зазначив, що 5 серпня стало фактично початком виконання в Україні наказу НКВС «про репресування колишніх куркулів, “антирадянських елементів” та карних злочинців». У Биківні розташоване найбільше поховання репресованих в Україні, йдеться про щонайменше 30 тисяч людей. Втім, дослідники заявляють, що тут поховано до 100 тисяч осіб.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply